PROCHÁZKA STALINISTICKÝM A NACISTICKÝM BRNEM

Kdy: lze pouze po předchozí domluvě na email: husova10z@gmail.com

Jak: jedině s rezervací

Kdo: max. 15 osob a náš průvodce v uniformě

Kde: od krytu 10-Z naproti hotelu International, Husova ul.

Za kolik: 260 Kč (studenti a důchodci 200 Kč)

(pri včetně vstupenky do expozice 10-Z zdarma)

Minimální počet účastníků: Na to nehrajem. Stačí jeden účastník.

 

CO UVIDÍTE:

Procházka Brnem po nejdůležitějších místech spojených s nástupem nacismu v Brně, likvidace brněnské židovské komunity, která čítala asi 12 tisíc osob, s divokým odsunem československých Němců, kteří tvořili většinu obyvatel centrálního Brna. Uvidíte také místa spojená s nástupem stalinismu v Brně, vyšetřovny a mučírny Státní bezpečnosti v moravské metropoli.

Prohlídka probíhá ve spolupráci s autory úspěšných turistických průvodců “Brno nacistické” a “Brno stalinistické” – historiků Michala Konečného a Alexandra Brummera. Návštěvníky provedou totalitním Brnem průvodci krytu 10-Z, kde začíná prohlídka každou sobotu a neděli v 10h dopoledne.

Po 90ti minutové procházce získáte možnost navštívit také expozici v atomovém krytu 10-Z (zdarma), který je s nacistickou i komunistickou historií Brna pevně propojen. Prohlídky se může účastnit max. 15 osob tak, aby byl prostor pro dotazy a bylo možné trasu přizpůsobit návštěvníkům.

VELMI VELKÉ SKUPINY, ŠKOLY A FIRMY:

Skupinové slevy je možné domluvit individuálně. Skupina ale nesmí mít víc jak 15 osob, aby se zachoval individuální přístup a kontakt s průvodcem. Je ale možné vést zaráz třeba 3 patnáctičlené skupiny, z nichž každou povede jiný průvodce, začátek i konec bude společný. Čas prohlídky je možné po dohodě přizpůsobit požadavkům skupiny větší než malé. Procházku v cizích jazycích je možné uskutečnit – ale je třeba ji domluvit dostatečně dlouho předem.

koencny-Brno-Stalinisticke-3_Sazba-127a N05 N04 N03 N02 N01 03 02 01 Host_BrnoNacisticke-Sazba4-29